16 Şubat 2011 Çarşamba

Hollanda Haarlem Mahkemesinin Orijinal Kararının Özet Kısmı-Hollandaca


LJN: BP4784, Rechtbank 's-Gravenhage , zittingsplaats Haarlem ,
10/6045
Datum uitspraak: 14-02-2011
Datum publicatie: 16-02-2011
Rechtsgebied: Vreemdelingen
Soort procedure: Eerste aanleg - meervoudig
Inhoudsindicatie: Verweerder heeft niet aangetoond dat op 01-01-1973 een visumplicht gold (artikel 41, eerste lid, Aanvullend Protocol). De rechtbank is van oordeel dat uit jurisprudentie van het Hof van Justitie volgt, dat hetgeen in het Soysal-arrest (19 februari 2009, JV 2009, 144) is overwogen ten aanzien van dienstverrichters, die werkzaam zijn ten behoeve van een in Turkije gevestigde onderneming, ook van toepassing is op Turkse onderdanen die zich als zelfstandige in een lidstaat willen vestigen. Eendergelijke uitleg is immers in overeenstemming met de tekst van artikel 41, eerste lidvan het Aanvullend Protocol, welke ziet op zowel het verrichten van diensten, als op de vrijheid van vestiging. De rechtbank is van oordeel dat verweerder niet heeft aangetoond dat op 1 januari 1973 voor Turkse zelfstandigen een visumplicht gold.
Voorts betrekt de rechtbank bij de beoordeling dat de Minister van Buitenlandse Zaken, in de brief van de Minister van 5 maart 2009, TK 2008-2009, 30573, nr. 36 heeft aangegeven te zullen onderzoeken welke afspraken er op 1 januari 1973 omtrent visumverplichtingen van kracht waren. Nu sindsdien bijna twee jaar zijn verstreken, moet het ervoor gehouden worden dat het door de Minister aangekondigde onderzoek tot op heden geen resultaten heeft opgeleverd die eropduiden dat op 1 januari 1973 wel een visumplicht gold.

2 yorum:

  1. Hocam kolay gelsin, Geçen gün Ülke tv deki programınızı izledim, bende haber programlarını düzenli bi şekilde takip etmekteyim. Almanya idare mahkemesinin karar metnini bulamıyorum. Acaba sizde mevcutmudur. yayınlaya bilirmisiniz. Bende vize mağdurlarındanım babamın almanyada 20 sene çalışmasına, banim orada doğmama rağman kesin dönüş yapmak zorunda kaldığımızdan şimdi bi 10 günlük geziye gidemiyoruz. Eğer karar metnini bulabilirsem 3 Martta gitmeyi düşünüyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

    YanıtlaSil
  2. Münih İdare Mahkemesi kararının ayrıntılı gerekçesini henüz tam olarak tamamlamadı. Ama basın açıklaması ile gerekçesini kısaca açıkladı. Size tavsiyem, aile ziyareti bu kapsama girmediğinden turist olarak gitmek üzere vize almanız, sonra orada dava açmanızdır. Bu konularda Münih'deki davayı kazanan arkadaşlar işlerinin de uzmanındır. Avukatlık konusunda onlara veya gittiğiniz yerdeki iyi bir avukata başvurmanızı tavsiye ederim. Ben sadece işin bilimsel yönü ile ilgiliyim ve bu haksız uygulamanın kaldırılması için çaba gösteriyorum.

    YanıtlaSil